П`ятниця, 29.03.2024, 02:33

На допомогу навчанню

РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
НА ДОПОМОГУ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСУ

Шкільна бібліотека є інформаційним центром, що допомагає забезпечити навчально-виховний процес, сприяє самоосвіті всього шкільного колективу.

Основні завдання бібліотеки шкільного відділу:

- навчити отримувати з книг інформацію про світ, природу, суспільство;
- навчити критично аналізувати прочитане;
- навчити використовувати книгу в житті, навчанні, праці;
- навчити відчувати красу художнього слова, розвивати естетичний смак;
- розвивати мистецтво читання.

У 2012-2013 навчальному році перед бібліотекою шкільного відділу постають такі завдання:

- забезпечення навчально-виховного процесу та самоосвіти шляхом бібіліотечно-бібліографічного обслуговування учнів і педагогів.
- формування в школярів навичок незалежного бібліотечного користувача, інформаційної культури та культури читання.
- прищеплювання любові до книжки з метою, щоб читання стало внутрішньою потребою дитини.
- прищеплювання любові до Батьківщини, до рідної мови, до народних традицій.
- удосконалювання традиційних і освоєння нових технологій.

Свою діяльність бібліотека організовує згідно складеного плану на навчальний рік і впроваджує різноманітні форми роботи, а саме: книговидачу, відкритий доступ до фондів, виставки, тематичні полиці, літературні вечори, дитячі ранки, огляди, сценарії вечорів, свят, тощо.

Інформаційна функція бібліотеки реалізовується через такі заходи:

- виставки нових надходжень "Зупинись на хвилинку, для тебе новинка", "Чудова преса на всі інтереси";
- картотеки "На допомогу навчально-виховному процесу", "Національне виховання учнівської молоді Рокитнівщини на 2008-2020роки", "Краєзнавча картотека", "Картотека місцевих авторів", "Картотека сценаріїв";
- бібліотечно-бібліографічні заняття "Шлях книги від автора до читача. Вибір книги у бібліотеці", "Як народжується книга"), "Книжкова родина: ознайомлення з періодичними виданнями", "Ключ до бібліотеки: каталоги й картотеки", "Про що не встиг розповісти підручник" та інші.
       Крім того бібліотека постійно надає інформацію про нові надходження навчальної та художньої літератури, здійснює підбір літератури до уроків.

«  Березень 2024  »