Четвер, 28.03.2024, 21:27

Історія бібліотеки

Історія школи неодноразово пов'язана з історією селища Рокитно ( до 1922 року - Охотникове). Виникнення школи припадає на 1914 рік, коли в ньому розпочалося будівництво склозаводу. Поблизу підприємства були зведені одноповерхові бараки, де жили сім'ї робітників та будинки для інженерно-технічних працівників. Там же була і школа в якій навчалося 48 учнів. На початку 20 століття вчителю цієї школи Котковський Г.К був зв'язаний з сарненською соціал-демократичною групою поширював заборонену літературу, проводив агітаційну роботу серед робітників, закликаючи їх до повалення самодержавства. За революційну діяльність Котковського Г.К було засуджено на два роки тюремного ув'язнення.
       В роки першої світової та громадянської воєн у зв'язку з економічною розрухою і голодом , військовими діями, що тут відбувалися, кількість населення різко скоротилося, зменшилася і кількість учнів у школі.
       За Ризьким мирним договором в березні 1921 року селище Охотникове відійшло до Польщі. За переписом 1921 року тут проживало 245 чоловік. На базі Рокитно була створена Рокитнівська школа, яка входила до Сарненського повіту Поліського воєводства. За розпорядженням Волинського воєводи 1921 року українська і білоруська мови заборонялись. Навчання в Рокитнівській школі проводилось виключно польською мовою. Більшість учнів, що навчалися в школі, були дітьми заможних жителів селища.
       Після встановлення Радянської влади у вересні 1939 року в селищі Рокитне було відкрито українську середню школу. При ній було створено бібліотеку, в якій були книги українською, російською, білоруською, польською мовами.
       Директором Рокитнівської школи №1 працювали: Бондаренко Микола Федорович з 1947 року, 1948 рік - Ставицький Микола Андрійович, 1952 рік - Хорева Ольга Володимірівна. Починаючи з 1952 року, майже 30 років працювала завучем школи Брунько Марія Тимофіївна, Степченка на посаді директора змінив Заярнюк Андрій Іванович. В 1960-1962 роках директором школи працював Сторож Пилип Іванович, потім Прищепа Анатолій Іванович. Майже 20 років працював в школі Шаповал Леонід Васильович, спочатку вчителем географії, завучем, а потім більше 15 років беззмінно був директором школи. В 1981-1982 навчальному році директором була Мельник Марія Кузьмівна, з 1983 року керівництво школою здійснює Сащук Микола Федорович.
       В 1966 році школа перейшла в нове приміщення в якому працює й нині. В 1972 році було здійснено добудову ще одного корпусу школи.
       У вересні 1993 року відкрила двері нова школа в селищі Рокитне. Це - школа № 3. Частина учнів і вчителів школи № 1 перейшли на навчання в нову школу. Це дало змогу розгрузити школу і навчання. Нині в школі навчається 500 учнів. З 1945 о 1993 рік Рокитнівську середню школу № 1 закінчило 2390 учнів: з х 162 учні закінчили школу із золотою і срібною медалями.
       У вересні 1998 року школу було реорганізовано і утвореної заклад нового типу - гімназію. Директором гімназії призначено Бойко Галину Іванівну.
       5 липня 1941 року селище зайняли німецько-фашистські окупанти. шкільному приміщенні (нині тут знаходиться завод "Смарагд") влаштувалася жандармерія. Після звільнення селища Рокитне в січні 1944 року від фашистів робилося все можливе для відновлення господарства, розвитку і освіти.
       В селище приїхало багато молодих вчителів із Житомирської, ї Київської, Полтавської, Чернігівської, Дніпропетровської та інших ' областей східної України. Вони в складних умовах після воєнного часу налагоджували навчання дітей і дорослих. У вересні 1944 року почала знову працювати Рокитнівська середня школа. Навчання1 спочатку велося українською та польською мовами, а з 1946 року тільки українською.
       В 1944-1945 році в школі працювало 17 вчителів. Першим післявоєнним директором школи була Русь Галина Макарівна. Перший післявоєнний випуск школи складався з 8 чоловік.
       Серед вчителів, що приїхали з східних областей України працювати в школу відразу після війни були: Моторна Ганна Сергіївна, біолог Калініченко Марія Іванівна, перша піонервожата, потім вчитель історії Хорева Ольга Володимірівна, вчителька російської мови і літератури Орлова Марія Володимирівна, вчителька фізики Чечітка Ніна Павлівна, класоводи: Горіна Олександра Миколаївна, Зуб (Горбунова) Галина Семенівна та багато інших.
       Сьогодні гімназисти отримують повну середню освіту і і паралельно навчаються за вузівськими програмами.
       Гімназія сьогодні - це 460 учнів, які люблять свій навчальний заклад, дбають про нього, хочуть бачити його кращим. А до їх послуг - навчальні кабінети, комп'ютерний і спортивний зали, бібліотека, кімната народознавства та психологічного розвантаження.
       В 2001-2002 н. р. завезено 10 комплектів сучасних меблів, пришкільна територія знаходиться в доброму стані.
       В 2002 році завершене будівництво залізобетонної огорожі.
       На території гімназії в 2004 році побудований міні-майданчик.
       Навчальні приміщення естетично оформлені, утримуються в доброму стані.
       При допомозі всіх організацій, підприємств і сприянні голови Райдержадміністрації Капітули Олександра Георгійовича почато капітальний ремонт.
       У 2000 році було здійснено перший випуск гімназистів.

«  Березень 2024  »