Четвер, 25.04.2024, 11:03

Акція "Живи книго!"

Велику увагу слід приділяти дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань.
       Робота з виховання в учнів дбайливого ставлення до навчальної книги активізувалась у зв'язку з виходом у світ наказу МОН " Про організацію проведення Всеукраїнської акції " Живи, книго!" та Положення про організацію та проведення щорічної Всеукраїнської акції " Живи, книго'". На основі цих документів складається річний план роботи бібліотеки зі збереження навчальної книги. Також розроблені єдині вимоги до учнів із збереження навчальної книги.
       У бібліотеці є стенд " Живи, книго!", плакат " Живи, книго!", де відображається уся інформація по акції. Існують пам'ятки користувача, заповіді читача, які роздані по класах. У кожному класі є " куточок читача", в якому є правила користування бібліотекою, правила прийому й видачі підручників.
       Любов та повага до книг виховується у школярів при проведенні свята " Посвята в читачі", усного журналу " Книга - твій друг".
       Систематично проходять рейди-перевірки стану збереження підручників, результати яких відображаються на стенді " Живи, книго!". Спільно з класоводами та класними керівниками постійно проводимо бесіди на виховних годинах та уроках позакласного читання за такими темами: " Як з'явилась книга?", " Скільки коштують державні підручники?", " Правила спілкування з книгою". Крім цього в бібліотеці працює " книжкова лікарня", де учні здійснюють дрібний ремонт книг. У бібліотеці діє акція " Подаруй книгу бібліотеці!". Подаровані книги виставляю на книжковій виставці.
       Акція " живи, книго!" - це потрібна стимулююча акція, яка концентрує діяльність шкільних бібліотекарів на головному - збереженні книги, педколектив гімназії, бібліотекар, включившись у цю всеукраїнську акцію намагаються задіяти весь творчий потенціал учнів із метою формування національної свідомості.

Заходи шкільного відділу РБД щодо проведення
Всеукраїнської акції " Живи, Книго!"
у 2012-2013 навчальному році.