Вівторок, 23.04.2024, 15:58
Вітаю Вас Гість | RSS

  Бібліотека Рокитнівського НВК                                     "ШКОЛА І ст. - ГІМНАЗІЯ" 

СЕРІЯ "ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКОЇ ТА СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ"

Книги серії «Шкільна бібліотека української та світової літератури». Запрошуємо вас до читання.


Тичина П. Г., Рильський М. Т.
Вибрані вірші / П. Г. Тичина, М. Т. Рильський; передмова та коментарі Л. В. Ушкалова; худож,- оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 157 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     У творчості майже кожного видатного поета є те, що минає разом з часом, і те, що зачищається надовго або й назавжди. Довге життя судилося , поезіям епохальних поетів XX століття — Павла Тичини (-1891 — 1967) та Максима Рильського (1895—1964), чия творча Спадщина збагатила скарбницю української та світової літератури. 


Стефаник В.С.
Камінний хрест / В. С. Стефаник; післямова і ко­ментарі Р. В. Піхманця; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 171 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Василь Стефаник (1871—1936) — відомий український пись­менник, майстер новели. У його реалістичних, самобутніх соці­ально-психологічних творах постають правдиві картини життя західноукраїнських трудящих кінця XIX — початку XX століття, трагедії і драми бідняків, що позбувалися землі, праці, покидали рідні місця і змушені були емігрувати за океан або гинути від голоду й хвороб.
     До видання увійшли новели та оповідання В. Стефаника.

Карпенко-Карий I. К.
Сто тисяч; Хазяїн: комедії / Іван Карпенко-Карий; післямова та прим. Т. М. Панасенко; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2014. — 141 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Іван Карпенко-Карий (1845—1907) — видатний український драматург, якого І. Франко назвав «одним із батьків новочасного українського театру». Драматична майстерність Карпенка-Карого дозволяла йому з великим успіхом виступати в усіх класичних жан­рах. Та найвищого рівня він досяг у комедії, що була справжньою творчою стихією митця. Комедії «Сто тисяч» і «Хазяїн», як і інші п’єси Карпенка-Карго, не втратили своєї цінності сьогодні, були та залишаються гордістю національної театральної культури.

Підмогильний В. П.
Місто: роман / Валер’ян Підмогильний; худож.- оформлювач О.Д.Кононученко. — Харків: Фоліо, 2014. — 240 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріля­ного відродження».
     Роман «Місто», завершений у 1927 році, став першим урбаністичним твором в українській літературі з новими героями, проблематикою та манерою оповіді. В ньому автор описав молодь, яка на початку 1920-х років тисячами потягнулася з сіл, щоб завоювати та зробити своїм українське місто. Письменник показує бажання молодих селян «вийти в люди», аналізує їхню психологію, розповідає про конфлікт, який розгоряється між людьми з різними світоглядами. Після масових репресій інтелігенції 19.30-х років, під які потрапив також і Валер’ян Підмогильний, роман «Місто», як і інші твори письменника, був заборонений до 1989 року.
 

Марко Вовчок.
Маруся. Інститутка: оповідання / Марко Вовчок; післямова Т. М. Панасенко; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 156 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Марка Вовчка (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської, 1833—1907) справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. Твори письменниці відіграли провідну роль у становленні української реалістичної прози. Найвищого мистецького рівня вона досягає у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки, яка в тогочасному суспільстві зазнала найбільшого приниження й безправ’я. Цей образ посідає центральне місце в багатьох оповіданнях письменниці.
     До видання увійшли твори письменниці, написані російською мовою (оповідання «Маруся»), а також народні оповідання «Отець Андрій», «Інститутка» й «Максим Тримач».
 
Українська байка / післямова та примітки О. В. Даниліної; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 157 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Українська байка в її кращих зразках — у творчості Г. Ско­вороди, П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки, Л. Глібова — успішно розвивалася завдяки органічним зв’язкам з фольклорними традиціями.
     Овіяні народною мудрістю, байки українських письменників в алегоричних образах засуджували несправедливість судей, зажер­ливість та хабарництво чиновників, необмежену панську сваволю, із співчуттям зображували безправне становище бідняків, їхні мрії та надії на краще життя, вихваляли кмітливість і дотепну вдачу українського народу. В цьому їхня сила і незгасна, невмируща життєвість.
 

Куліш М.
Мина Мазайло / М. Кулиш; передмова, приміт­ки А. Є. Кравченка; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 141 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ, літ-ри).
     Микола Куліш (1892—1937) — письменник, драматург, режи­сер, газетяр і редактор, представник «розстріляного Відроджен­ня» — покоління українських митців, знищених більшовицькою владою. Його творчість Мала значний вплив на формування ук­раїнського національного драматургічного стилю, відкрила нові напрямки у розвитку світового драматичного мистецтва.
 


Записки Кирпатого Мефістофеля: роман / В. К. Вин­ниченко; післямова Т. М. Панасенко; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2014. — 219 с. — (Шкільна б-ка укр. та світ літ-ри).
     Доля видатного українського письменника Володимира Винниченка (1880 — 1951) була надзвичайно складною та бурхливою. Цей талановитий художник слова був відомим політичним діячем, який все своє життя присвятив боротьбі за побудову вільної, са­мостійної України. Тому не дивно, що твори його довгий час було заборонено друкувати.
     Головний герой роману «Записки Кирпатого Мефістофеля» Яків Михайлюк наче не живе, а грає в життя. Все в нього відбувається легко і просто. Навіть до свого кохання він ставиться як до гри: чо­му б і не оженитися з дівчиною, яку він називає Білою Шапочкою, адже вона така гарна і мила? Але на перешкоді стає один факт: виявляється, що у Кирпатого Мефістофеля є син, що народився проти його бажання. Гра закінчується: Михаилюку треба обирати між коханою і дитиною. І вибір цей аж надто серйозний...

Стельмах Я. М.
Митькозавр із Юрківки: повісті та оповідання / Я. М. Стельмах; післямова Л. В. Хмелевської-Стельмах; худож.-ілюстратор О. Г. Жуков; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 156 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
     ...Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі-п’ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання — зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати... на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась та потвора, як її захопити? Друзі починають діяти...
     Про незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 67

Друзі сайту


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов
Хостинг від uCoz