Субота, 20.04.2024, 00:21

СЕРІЯ "ШКІЛЬНА ХРЕСТОМАТІЯ"

Серія "Шкільна хрестоматія" покликана задовольнити попит на "запрограмовану" літературу, дбає як про школяра, так і про вчителя - невеличкі передмови в серії "Шкільна хрестоматія" вдовольняють цікавість перших, а ґрунтовний літературознавчий додаток та методичні рекомендації полегшують життя другим.

Косинка, Григорій.
       В житах: Для ст. шк. віку / Упорядкув. текстів, передм., прим. Ю. Колеснікової. — К.: Школа, 2007. — 303 с. — (Шкіл, хрестоматія).

До видання увійшли твори видатного українського письменника Григорія Косинки (1899-1934), який так сформулював принцип своєї літературної творчості: «Художній твір, літературний або малярський, в наші дні має відбивати історію нашого часу, героїчні події, нову людину, її життя й переживання. Тоді цей твір житиме в народі».
       Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.
       Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Г. Косинки.

Лєрмонтов, Михайло.
       Вибране: Для ст. шк. віку / М. Лєрмонтов. — К.: Школа, 2009. — 288 с.: іл. — (Шкільна хрестоматія).

До видання увійшли поезії, поеми, драми М. Ю. Лєрмонтова (1814—1841). Додаток до прочитаного містить біографічні, літературознавчі та методичні матеріали, які допоможуть читачеві ґрунтовніше ознайомитися з життям і творчістю митця.
       Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.
       Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю М. Ю. Лєрмонтова.

Пушкін, Олександр.
       Вибране: для сер. та ст. шк. віку / Олександр Пушкін; пер. з рос. М. Т. Рильського, Н. В. Кир'як; упоряд. та навч.-метод. мат-ли Л. М. Слободянюк. — К.: Школа, 2009. — 336 с.: іл. — (Шкільна хрестоматія).

До хрестоматії увійшли вибрані твори видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушина (1799-1836) — поеми «Руслан і Людмила» та «Євгеній Онєгін», казки, поезії у перекладі талановитого українця М. Т. Рильського. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з літератури.
       Розрахована на школярів, учителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю О.С. Пушкіна.

Чайковський, Андрій.
       За сестрою: для ст. шк. віку / Андрій Чайковський; упорядкув. текстів, передм., прим. О. Шевченко. — К.: Школа, 2008. — 320 с.: іл. — (Шкільна хрестоматія).

До книжки увійшли вибрані твори відомого українського письменника Андрія Чайковського (1857-1935) — повісті «За сестрою» та «Олюнька», оповідання «Богданко» та історичний нарис «Петро Конашевич-Сагайдачний». Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю А. Чайковського.

Грінченко, Борис.
       Каторжна: для серед, та ст. шк. віку / Б. Грінченко. — К.: Школа, 2009. — 336 с. — (Шкіл, хрестоматія).

До видання увійшли вибрані твори класика української літератури Бориса Грінченка (1863—1910), життя і діяльність якого для багатьох поколінь служить прикладом подвижництва на теренах розвою української культури і національної ідеї. Письменник, поет, науковець, освітянин, автор славнозвісного «Словаря української мови», Б. Грінченко створив чимало творів, які і сьогодні викликають інтерес читачів. Добір текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.
       Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Б. Д. Грінченка.