П`ятниця, 19.04.2024, 07:54

Книги за програмою "Українська книга" 2012 року

Державна програма "Українська книга" є єдиною, за якою державним коштом видаються книжки для українських бібліотек. Усі проекти з програми "Українська книга" призначені для наповнення бібліотек, а не для вільного продажу. До програми "Українська книга" на 2012 рік увійшло 227 видавничих проектів від 85 видавництв на загальну суму понад 30 млн. 700 тис. грн.
       Пропонуємо Вашій увазі книги за програмою "Українська книга" 2012 року, що надійшли до фонду нашої бібліотеки.

Тома Л.В.
       Данило Апостол - К.: ПАТ «ДАК«Укрвидавполіграфія», 2012. - 96 с.
       Данило Апостол (1654—1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих «Решительных пунктах» підтвердила — хоч і обмежену — козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взяв¬ся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, зви¬чайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

Тома Л. В.
       Володимир Вернадський - К.: ПАТ «ДАК «Укрвидавпояіграфія», 2012. - 128 с.
       В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Природознавець, філософ, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про живу речовину, теорії ноосфери як якісно нового стану розвитку біосфери, він був «хрещеним батьком» багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисником академічних свобод, принципів демократії, справедливого розв'язання національного питання в Україні.

Мицик Ю.А.
       Св. Петро Могила.- Київ: ПАТ «Д АК «Укрвидавполіграфія», 2012,- 128 с.
       Значення діяльності святого Петра Могили — одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України — важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII — XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної Церкви.

П.М. Кралюк
       Князі Острозькі. - К.: ПАТ«ДАК «Укрвидавполіграфія», 2012. - 128 с.
       Вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя відіграла династія князів Острозьких, зокрема її представники Костянтин Іванович (бл. 1460—1530) та його син Василь-Костянтин (1526—1608). Саме після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської дер¬жави виступили продовжувачами давньоруських політичних та культурних традицій, про це свідчать найяскравіші діяння представників цієї династії — військові перемоги над татарами, Оршанська битва, видання Острозької Біблії 1581 p., заснування першої вищої школи на східнослов'янських землях, видавнича діяльність Острозької друкарні, боротьба проти Берестейської унії тощо.

Коляда I.A., Милько В.І.
       Кирило Розумовський - К.: П АТ«ДАК «Укрвидавполіграфія», 2012. - 128 с.
       Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України-Гетьманщини (1750—1764). На жаль, реформаторська політика К. Розумовського, його прагнення роз¬ширити суверенітет Гетьманщини викликали невдоволення російського уряду та імператриці Катерини II, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.